Ubezpieczenie samochodu

bg
Poradnik finansowy

Najlepsze lokaty bankowe

Najlepsze lokaty bankowe

Choć na ostatnim posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła wysokości stóp procentowych, część banków obniża wartość oprocentowania swoich produktów oszczędnościowych. Sprawdźmy zatem, jak obecnie wygląda sytuacja w przypadku półrocznych lokat bankowych.

Poniżej najlepsze na lokaty bankowe.

Najwyższe oprocentowanie środków na lokacie bankowej znajdziemy w ofercie eLokata24 SK Banku. Możemy tu liczyć aż na 5,5 proc. w skali roku, co dla kwoty 5 tys. złotych daje zysk w wysokości 111,37 złotych. Jest to lokata nieodnawialna, do której założenia nie potrzebne jest posiadanie konta w tym banku. Aby jednak móc skorzystać z tej oferty należy posiadać minimum 3 tys. złotych. Zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Getin Bank oferuje na swojej Lokacie BeGreen oprocentowanie środków na niej zgromadzonych równe 4,1 proc. w skali roku, co dla 5 tys. złotych daje zysk w wysokości 83,02 zł. Do założenia tej lokaty jest potrzebny zaledwie jeden tysiąc złotych. W tym przypadku również zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Trochę mniejsze oprocentowanie, 4 proc. w skali roku, znajdziemy w innej ofercie Getin Banku – Lokacie Zyskownej. W przeliczeniu dla ulokowanej na niej kwocie 5 tys. złotych można liczyć na zysk równy 81 złotych. Jest to oferta odnawialnej lokaty bankowej, do której założenia potrzeba tylko 500 złotych. Oczywiście zerwanie lokaty przed terminem jej trwania wiąże się z całkowitą utratą odsetek.

 

Aby zapewnić Ci wygodę w korzystaniu z naszego portalu wykorzystujemy pliki cookies. Możesz sam zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności