Auto firmowe – dobry wybór

30 października
10:39 2014

Ogromna ilość pojazdów użytkowanych na polskich drogach to pojazdy firmowe, które wymagają nie tylko specyficznego podejścia w kwestii ich obsługi technicznej, ale także w kwestii samego zakupu. Ilość rozwiązań i rozpiętość cenowa jest naprawdę bardzo duża, dlatego też każdy proces zakupowy powiązany jest z dokładną analizą rynku. Sprzedawcy walczą o klienta oferując rozmaite dodatki dla firmowych flot oraz sposobów ich finansowania.

 Wybierając samochód na firmę warto zastanowić się nad markami, które nie przysparzają problemów ich użytkownikom. Już dawno specjaliści z zakresu motoryzacji określili kilka marek, które idealnie nadają się na obsługę firm i kierowców tam pracujących. Na czele tej listy znajdują się pojazdy marki Toyota, które ze względu na swoje japońskie pochodzenie często są określane mianem bezawaryjnych. To niezwykle ważne, aby pojazd mógł przez większość czasu pracować, a nie stać w serwisie, gdzie poddawany będzie kolejnym, nieplanowanym naprawom. Gama modeli Toyoty jest spora i praktycznie każdy segment rynku motoryzacyjnego jest obsługiwany przez tą markę. W ofercie znajdują się zarówno pojazdy małe, jak i średnie. Klient znajdzie także limuzyny oraz samochody dostawcze. Przy poszczególnych modelach można wybierać z dużej ilości silników. Toyota podobnie jak inni dostawcy dba o środowisko, dlatego też w ofercie samochodów flotowych pojawiła się opcja silników napędzanych LPG. To nie tylko oszczędność dla użytkowników, ale duży krok ku wykorzystaniu paliw alternatywnych. Potwierdzeniem tego jest propozycja aut napędzanych energią elektryczną. To właśnie japoński producent, jako pierwszy zaoferował na rynku pojazd hybrydowy, który wykorzystuje ten rodzaj napędu.

Samochód na firmę to pozycja, która na pierwszy rzut oka zawiera ogromne koszty. Jest to jednak tylko niesprawdzony pogląd, bo dopiero dokładna analiza kosztów daje odpowiedź, jak duże oszczędności można osiągnąć, wybierając odpowiedni samochód do pracy w przedsiębiorstwie. Ważne jest także, aby kierowcy użytkujący dany pojazd mieli świadomość, jak prawidłowo użytkować dany samochód.