Czy ubezpieczenia direct są tańsze?

16 grudnia
23:08 2012

Kupując obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej możemy kierować się tylko jednym czynnikiem – jego ceną. Aby dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe będzie w naszym przypadku najtańsze, należy wyliczyć składkę oc w jak największej liczbie firm.

Na chwilę obecną jest ich jednak tak dużo, że dla przeciętnego pracującego Kowalskiego jest to po prostu nierealne. Stąd też na rynku ubezpieczeń samochodowych dominuje opinia, że ubezpieczenia typu direct są tańsze od tych zawieranych drogą tradycyjną. Czy to prawda?

Czym właściwie charakteryzują się takie ubezpieczenia?

Ubezpieczenia typu direct to takie ubezpieczenia, które zawierane są drogą telefoniczną bądź elektroniczną. Dziś w zasadzie prawie każde towarzystwo korzysta z wszystkich możliwych kanałów dotarcia do klienta i kanałów sprzedaży. Bowiem oferty ubezpieczycieli typu direct nie sprowadzają się tylko do wyliczenia składki, porównania maksymalnej liczby ubezpieczeń, poinformowania o zniżkach na pakiety czy dodatkowych bonusach. Główną zaletą tych ubezpieczycieli jest fakt, że przez telefon czy online można zawrzeć umowę na ubezpieczenia samochodowe. Jest to więc świetna opcja, bo zaoszczędza czas, a ptzy tym jest wygodna.

Tu obliczysz składkę, porównasz ubezpieczenia OC i AC i wykupisz polisę

Jeśli nie mamy ochoty na rozmowę z agentem ubezpieczeniowym przez telefon, wystarczy, że skorzystamy z kalkulatora oc, tzn. wpiszemy dane, a w wynikach ukażą nam się wyniki z najniższymi cenami ubezpieczeń. Wybieramy to ubezpieczenie, które chcemy, robimy przelew i… czekamy na kuriera z umową. Co więcej – na maila otrzymujemy potwierdzenie zawarcia polisy, które drukujemy. Łącznie z dowodem przelewu dokumenty te są naszą tymczasową polisą oc. Zatem swobodnie możemy wówczas jeździć naszym samochodem.

Dlaczego ubezpieczenia typu direct mogą rzeczywiście być najtańszą opcją na rynku?

Przede wszystkim dlatego, że nie ponoszą kosztów utrzymywania całej grupy agentów, ich wynagrodzeń i prowizji oraz wynajmu biur. Ponadto coraz częściej spotykamy się z ofertami ubezpieczeń, które naliczają dodatkową zniżkę lub dodają specjalne bonusy dla klientów, którzy kupili polisę oc online.