Czym jest ubezpieczenie AC?

13 grudnia
23:00 2012

W odróżnieniu od polisy OC, ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Jeśli jednak się na nie zdecydujemy, najkorzystniej będzie je nam wykupić w pakiecie u jednego ubezpieczyciela. Dla kogo jest ubezpieczenie AC i czego dotyczy?

W odróżnieniu od ubezpieczenia OC, które przenosi na towarzystwo finansowe konsekwencje szkód, które powstały z naszej winy i które chroni tylko osoby przez nas poszkodowane, autocaso chroni przed szkodami własnymi. Bowiem w zakres AC wchodzi całkowite bądź częściowe zniszczenie samochodu w wyniku aktów wandalizmu, kradzieży czy też zdarzeń powstałych w wyniku działania przyrody, jak powodzie, wichury, pożary.

Ubezpieczenie ac może jednak różnić się zakresem u różnych ubezpieczycieli, stad należy dokładnie przeczytać, co towarzystwo uważa za rażące zaniedbanie kierowcy i wyłączy to z ochrony. Kwestie te znajdziesz w dokumencie OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenie Autocaso w różnych pakietach, mniej czy bardziej pełnych, a więc z mniejszym czy większym zakresem swojej odpowiedzialności. Dlatego warto więc się najpierw z nimi zapoznać, a następnie zastanowić się, co tak naprawdę najbardziej nam się z tego przyda i czego potrzebujemy. Oczywiście – im pełniejszy pakiet autocasco, tym wyższa jego cena.

Szukasz najkorzystniejszego AC? Oblicz składkę i wykup przez internet

Ubezpieczenie AC może być też zawężony do określonego terytorium, na przykład Polski. Dlatego tak ważna jest analiza dokumentów. Przeczytaj umowę, regulamin, OWU przede wszystkim zwracając uwagę na takie sprawy, jak: suma i sposób wypłaty odszkodowania, a także sposób i miejsce wykonania ewentualnych napraw uszkodzonego samochodu.

Tylko uważna lektura dokumentów pozwoli Ci na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek. Ubezpieczenie AC przyda się każdemu przezornemu kierowcy, który chce spać spokojnie i nie martwić się o kradzież czy zniszczenie auta.