Jak czuć się bezpiecznie zimą w aucie?

15 stycznia
14:18 2013

Zima to czas, w którym najczęściej dochodzi do kolizji, stłuczek czy wypadków drogowych. Śnieg i lód na jezdni powodują, że samochód wymyka się spod naszej kontroli. Co możemy zrobić, żeby móc czuć się zimą na drodze bezpiecznie?

Przede wszystkim dobrze jest po prostu maksymalnie w miarę możliwości przygotować auto na tę porę roku. Niestety, wielu kierowców często odwleka tę chwilę i bierze się za to, gdy spadnie pierwszy śnieg. Dopiero wówczas stają w kolejce do wulkanizatora, aby wymienić opony z letnich na zimowe. A przecież opony zimowe to podstawowa broń kierowcy w walce z zaśnieżoną i oblodzoną powierzchnią. Bez nich kierowca w tak trudnych warunkach pogodowych jest praktycznie bez szans. Budowa opon zimowych i skład mieszanki z jakich zrobiona jej ich guma gwarantują lepszą przyczepność i dwukrotnie krótszą drogę hamowania, przez co znacznie poprawiają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów samochodu.

Inne niezbędne elementy, w które powinien być wyposażony samochód zimą to: zimowy płyn do spryskiwaczy oraz skrobaczka. Jeśli nie garażujemy samochodu warto też mieć specjalny odmrażacz do szyb, który pozwoli nam pozbyć się z nich lodu nawet w najniższych temperaturach. Jeśli jednak nie wystarcza nam fakt, że mamy dobrze wyposażony i przygotowany do zimy samochód, z pewnością uspokoi nas posiadanie dodatkowego ubezpieczenia. Niestety, w wypadkach drogowych często oprócz uszkodzenia pojazdu, dochodzi do uszczerbku na zdrowiu. Bowiem nawet jeśli mamy świetnie przygotowane do zimy auto, trzeba zawsze liczyć się z jeszcze jednym ważnym czynnikiem – ludzkim, a więc nasze nieprzyzwyczajenie do prowadzenia samochodu w takich warunkach i nieumiejętność dostosowania do nich stylu jazdy.

Oblicz składkę OC i AC dla siebie. Wykup on-line lub przez telefon.

Wówczas, aby czuć się bezpiecznie zimą na drodze, przyda się ubezpieczenie nnw. Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje skutku wypadku drogowego w postaci obrażeń ciała kierowcy oraz pasażerów ubezpieczonego samochodu. Jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które jednak z pewnością przyda się tym, którzy lubią czuć się bezpieczni zima w aucie.