Jak wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe?

18 marca
02:02 2013

Jeśli oprócz obowiązkowe OC zamierzasz też wykupić dodatkowe ubezpieczenie samochodu – Autocasco i NNW bądź i jedno i drugie warto zastanowić się, czy wykupić je osobno czy też może warto łączyć te ubezpieczenie w jeden pakiet u jednego ubezpieczyciela.

Wówczas oprócz tego, że należy dobrze wybrać zakres ubezpieczeń, to jeszcze należy jeszcze zastanowić się, jak wybrać dobrze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Na polskim rynku ubezpieczeniowym obecnie funkcjonuje tak wiele firm oferujących ubezpieczenia samochodowe, że wybór jest rzeczywiście trudny. Należą do nich zarówno niewielkie krajowe firmy, instytucje, które do niedawno były jeszcze wręcz monopolistami w dziedzinie ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i oddziały międzynarodowych grup ubezpieczeniowo-finansowych oraz multiagencje ubezpieczeniowe.

Zazwyczaj rzeczywiście jeśli kupujemy w nich nie jedną polisę a więcej, to możemy liczyć na zniżki bądź jakieś dodatkowe bonusy. Pamiętajmy jednak, że w przypadku ubezpieczenia samochodu to co najtańsze nie musi oznaczać najlepsze. Owszem zakres polisy OC jest zawsze taki sam, ale juz w przypadku ubezpieczenia Autocasco czy NNW ich zakres zależy od tego, jaki wariant został wybrany przez klienta oraz od ceny – im większy bowiem zakres ubezpieczenia, tym wyższa jego cena. Nie zawsze warto więc kupować pakiet ubezpieczeniowy w danym towarzystwie tylko dlatego, że dostaliśmy modny gadżet jako bonus.

Wybierz najlepsze ubezpieczenie Autocasco dla siebie!

W przypadku ubezpieczenia samochodu najważniejsze jest to, jak szybko bez problemu ubezpieczyciel likwiduje szkody. Przecież właśnie po to się ubezpieczamy – aby w razie wypadku uzyskać możliwie jak najszybciej pomoc. Dorze jest zatem wybrać takie towarzystwo ubezpieczeniowe, do którego mamy szybki dostęp, a więc takiego, który ma dużo swoich placówek. Zdecydowanie ułatwi nam to i dochodzenie odszkodowania czy w ogóle kontakt w jakiejkolwiek sprawie z ubezpieczycielem.

Przed wyborem ubezpieczenia warto też zasięgnąć informacji, czy ubezpieczyciel robi problemy przy wypłacie odszkodowania, chociażby wśród znajomych czy na forach internetowych.