Kredyt samochodowy czy leasing?

24 lutego
08:19 2015

Samochód w firmie to coraz częściej konieczność. Niestety wielu przedsiębiorców, w szczególności osoby, które dopiero rozpoczynają swój biznes mają kłopot ze zdobyciem gotówki na zakup auta. Na szczęście obecnie jest kilka sposobów na zdobycie samochodu bez posiadania gotówki, a najpopularniejsze z nich to kredyt samochodowy i leasing.

Kredyt samochodowy jest bardzo popularny i pozwala na zakup auta na raty przy dość niskich odsetkach. Wiele banków oferuje korzystne kredyty, które zapewniają wygodne i tanie spłacanie samochodu. Warto tutaj zwrócić uwagę, że wiele banków wymaga wkładu własnego i ocenia zdolność kredytową przedsiębiorcy.

Oprócz klasycznego kredytu istnieje możliwość zakupu auta w kilku ratach, dzięki czemu nie płacimy odsetek. Bardzo często możemy skorzystać z możliwości spłacenia pojazdu w dwóch równych ratach. Takie rozwiązanie to alternatywa dla zakupu na gotówkę, a przy tym nie musimy się martwić oprocentowaniem.

Wiele osób zastanawia się leasing czy kredyt na samochód? W przypadku leasingu możemy liczyć na niskie raty i korzystne warunki. Należy jednak pamiętać, że decydując się na leasing nie jesteśmy właścicielami samochodu. Możemy przez kilka lat korzystać z auta, a po tym czasie wykupić je na dobrych warunkach. Poza tym po upływie okresu leasingu możemy wybrać nowe auto, które będzie jeździć w naszej firmie przez kolejne lata.
Niestety takie rozwiązanie ma również minusy. W związku z tym, że nie jesteśmy właścicielem samochodu nie możemy skorzystać w takim przypadku z amortyzacji. Wiele osób właśnie z tego powodu rezygnuje z leasingu.

Zarówno jeden jak i drugi sposób ma swoje wady i zalety, jednak w zależności od sytuacji warto zastanowić się które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze. Jeżeli nadal się zastanawiasz leasing czy kredyt na samochód to warto skorzystać z fachowej porady i pomocy dealerów aut. Dowiemy się szczegółowo kiedy lepiej jest wybrać kredyt, a w jakich okolicznościach korzystniejszy będzie dla nas leasing.