Najlepsze lokaty bankowe

14 kwietnia
10:17 2013

Choć na ostatnim posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła wysokości stóp procentowych, część banków obniża wartość oprocentowania swoich produktów oszczędnościowych. Sprawdźmy zatem, jak obecnie wygląda sytuacja w przypadku półrocznych lokat bankowych.

Poniżej najlepsze na lokaty bankowe.

Najwyższe oprocentowanie środków na lokacie bankowej znajdziemy w ofercie eLokata24 SK Banku. Możemy tu liczyć aż na 5,5 proc. w skali roku, co dla kwoty 5 tys. złotych daje zysk w wysokości 111,37 złotych. Jest to lokata nieodnawialna, do której założenia nie potrzebne jest posiadanie konta w tym banku. Aby jednak móc skorzystać z tej oferty należy posiadać minimum 3 tys. złotych. Zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Getin Bank oferuje na swojej Lokacie BeGreen oprocentowanie środków na niej zgromadzonych równe 4,1 proc. w skali roku, co dla 5 tys. złotych daje zysk w wysokości 83,02 zł. Do założenia tej lokaty jest potrzebny zaledwie jeden tysiąc złotych. W tym przypadku również zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Trochę mniejsze oprocentowanie, 4 proc. w skali roku, znajdziemy w innej ofercie Getin Banku – Lokacie Zyskownej. W przeliczeniu dla ulokowanej na niej kwocie 5 tys. złotych można liczyć na zysk równy 81 złotych. Jest to oferta odnawialnej lokaty bankowej, do której założenia potrzeba tylko 500 złotych. Oczywiście zerwanie lokaty przed terminem jej trwania wiąże się z całkowitą utratą odsetek.