Po co kierowcy Autocasco?

10 września
13:14 2013

Nie ulega wątpliwości że najbardziej popularne na rynku ubezpieczeniowym są ubezpieczenia samochodowe i trudno się temu dziwić skoro po naszych drogach jeżdżą miliony aut. Według analiz jednego z portali motoryzacyjnych tylko w 2013 roku przybędzie nam ponad milion nowych i używanych aut, które należy ubezpieczyć i wyłożyć na ten cel konkretne pieniądze.

Jak wiadomo kierowców obowiązuje wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej czyli popularnego ubezpieczenia oc, często również. jeżeli auto kupowane jest za kredyt bankowy najczęściej staje się zabezpieczeniem kredytu i wówczas obowiązkowe jest również wykupienie ubezpieczenia autocasco. Z informacji firm ubezpieczeniowych wynika że coraz częściej kierowcy ignorują obowiązkowe ubezpieczenie oc i ich po prostu nie wykupuje a prawie ponad połowa kierowców nie wykupuje również ubezpieczeń autocasco. Tymczasem ubezpieczenie ac jest bardzo ważnym ubezpieczeniem. Ktoś kiedyś powiedział, że z ubezpieczeniem ac czyli autocasco jeździ się bezpieczniej i ma rację, ponieważ jesteśmy zabezpieczeni przed różnymi zdarzeniami takimi chociażby jak uszkodzenie aut czy też ich kradzież.

Mając w kieszeni takie ubezpieczenie w razie problemu możemy spodziewać się konkretnego odszkodowania. Jednakże musimy pamiętać że przy tego typu odszkodowaniach nie powinno się szukać tanich ubezpieczeń, które zazwyczaj zabezpieczają niską ochronę a przy autocasco zakres ochrony powinien być jak największy więc lepiej zdecydować się na wyższe stawki. Najniższych stawek szukamy jedynie przy ubezpieczeniach oc, których przepisy ustalone są odgórnie i firmy ubezpieczeniowe nie mogą już przy nich majstrować co zresztą skrzętnie czynią przy ubezpieczeniach nieobowiązkowych.

Jeżeli więc chcemy jeździć bardziej bezpiecznie ubezpieczajmy swoje samochody nawet jeżeli musimy wykupić drogie ubezpieczenie ac, ale wówczas po prostu możemy spać spokojnie wiedząc że w razie problemów dostaniemy odszkodowania za uszkodzony lub skradziony samochód. Ale czytajmy dokładnie umowy ponieważ powinniśmy wiedzieć że na przykład odszkodowanie nie zatnie nam wypłacone jeżeli zostawiliśmy otwarte auto, zostawiliśmy kluczyki lub dokumenty w samochodzie, odszkodowania również nie dostaniemy jeżeli szkoda jest bardzo mała. Jak mała? To już zależy od oferty firmy ubezpieczeniowej bo na przykład w Compensie jest to kwota złotych wysokości 500 złotych i wtedy firma nie wypłaca odszkodowania.