Rankingi – Konta oszczędnościowe

16 kwietnia
08:25 2013

Konto oszczędnościowe, będące alternatywą wobec lokaty bankowej, to dobre rozwiązanie dla tych klientów, którzy lubią elastycznie oszczędzać swoje pieniądze. Na rynku znajduje się mnóstwo propozycji, jednak my wybraliśmy trzy najlepsze.

Do zestawienia przyjęliśmy, że prowadzenie konta oszczędnościowego nie wiąże się z żadnymi opłatami, a do jego założenia nie jest wymagane posiadanie konta osobistego. Średnie saldo na rachunku to 5 tys. złotych.

Najlepsze w zestawieniu okazały się konta oszczędnościowe BGŻOptima. Jego oprocentowanie wynosi 4,1 proc. w skali roku, co po przeliczeniu i odjęciu podatku od zysków kapitałowych daje zysk równy 13,84 złotych. Oferta udostępnia nieograniczoną liczbę bezpłatnych przelewów internetowych. Umowę o otwarciu konta BGŻOptima można podpisać za pośrednictwem SMS.

Na drugim miejscu znalazła się oferta Konta oszczędnościowego DnB Nord z oprocentowaniem środków na nim zgromadzonych w wysokości 4 proc. Daje to miesięczny zysk równy 13,50 złotych. Jeżeli klient nie wykupi specjalnego pakietu, będzie musiał zapłacić 5 złotych za każdy zewnętrzny przelew internetowy.

Na trzecim miejscu, z oprocentowaniem wynoszącym 3,5 proc. w skali roku, znajduje się oferta Konta Oszczędnościowego Getin Banku. Po miesiącu oszczędzania na tym koncie otrzymamy 11,81 złotych. Bank umożliwia dokonanie tylko jednego bezpłatnego przelewu wewnętrznego i zewnętrznego w miesiącu. Za kolejne trzeba zapłacić 4,99 złotych.