Tanie OC – jak je znaleźć

21 lutego
02:44 2013

Wykupienie polisy OC jest przez kierowców zazwyczaj traktowane jako niepotrzebny i kosztowny wydatek.

Tak naprawdę bowiem polisę OC zaczynamy zazwyczaj doceniać wtedy, gdy zdarzy nam się stłuczka czy wypadek. Nie musi to być też wydatek kosztowny. Zakres ubezpieczenia OC jest zawsze i w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym dokładnie taki sam, zatem poszukując polisy i porównując oferty skupmy się przede wszystkim na jednym – aby rzeczywiście było to tanie OC.

Jak znaleźć najtańsze OC dla siebie?

Przede wszystkim podstawa – porównanie ofert. Bardzo często jest tak, że “zasiedzieliśmy” się w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, które wybraliśmy sobie kilka, kilkanaście lat temu lub jeszcze przy naszym pierwszym samochodzie. A od tego czasu wiele się zmieniło – kierowcy często przybyły następne zniżki, z i rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest bardzo dynamiczny – wciąż się rozrasta, przybywają następni ubezpieczyciele, zarówno małe firmy specjalizujące się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, jak i odziały wielkich międzynarodowych agencji. Konkurencja jest duża, firmy te walczą więc o każdego kierowcę, oferując mu dodatkowe zniżki chociażby na pakiet OC/AC.

Porównaj ubezpieczenia OC >>

Należy też zauważyć, żę porównanie ubezpieczeń samochodowych znacznie ułatwił nam internet. Dzięki kalkulatorom i porównywarkom jesteśmy w stanie w kilka minut obliczyć sobie składkę i porównać oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Co więcej polisę OC również wykupimy przez internet, a wielu ubezpieczycieli honoruje kierowców, którzy się na to zdecydowali dodatkowymi zniżkami.

Porównanie ofert jest obecnie bardzo ważne, ponieważ parafrazując reklamę jednego towarzystwa ubezpieczeniowego nie wiesz, czy masz tanie OC, bo nie masz porównania. Pamiętajmy też, że nie ma jednego najtańszego dla wszystkich ubezpieczenia OC – to, co dla jednego kierowcy jest korzystne, dla drugiego wcale być nie musi.