Ubezpieczenia kupujemy przez internet

19 lutego
22:02 2013

Jak podaje portal Gazeta.pl w zeszłym roku towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedały przez internet i telefon prawie 5,2 mln ubezpieczeń. To niemal 300 tys. polis więcej niż w roku wcześniejszym. Większość z tych sprzedanych polis stanowi oczywiście ubezpieczenie samochodu.

Najchętniej z opcji kupna przez internet czy telefon korzystają osoby młode, dobrze zarabiające i wykształcone, pochodzące z większych miast. W dużej mierze jest to pewnie kwestia swobodnego i szerokiego dostępu do internetu. Następne pokolenie zakup ubezpieczenia samochodu będzie wiązało najprawdopodobniej tylko z internetem, w związku z czym należy spodziewać się znacznych wzrostów w sprzedaży polis online. Z całą pewnością ten rodzaj sprzedaży ubezpieczeń wiąże się ze wzrostem popularności narzędzi dostępnych online: kalkulatorów, pozwalających na wyliczenie składki ubezpieczenia oraz internetowych porównywarek, zestawiających ze sobą oferty towarzystw ubezpieczeniowych i porównujących je pod względem ceny, zakresu czy dostępności.

Porównaj OC w 55 towarzystwach ubezpieczeniowych >>

Przez internet możemy już nie tylko wyliczyć składkę, porównać kilkadziesiąt ofert, ale także po prostu wykupić ubezpieczenie samochodu, a nawet elektronicznie zgłosić szkodę. Najprawdopodobniej niedługo pojawią się również do tego celu przeznaczone aplikacje na smartfony i tablety.

Co cenimy sobie najbardziej w takich nowoczesnych rozwiązaniach?

Przede wszystkim wygodę – nie musimy wychodzić z domu, aby wykupić ubezpieczenie samochodu, możemy dokonać tego, wtedy, kiedy nam pasuje, co skutkuje zaoszczędzonym czasem. Dzięki porównywarkom online zaoszczędzamy również pieniądze, ponieważ porównują one kilkadziesiąt ofert ubezpieczeniowych, są w stanie szybko wskazać nam tą najtańszą – w przypadku OC – oraz tą z najlepiej dostosowanym do naszych potrzeb zakresem ubezpieczenie – w przypadku chociażby Autocasco.