Ubezpieczenie auta na wypadek zimy

03 grudnia
23:12 2012

Zima to dla samochodu i jego pasażerów wyjątkowo niebezpieczny okres. Warstwy śniegu, śliska nawierzchnia, opady – wszystko to powoduje, że o wypadek nietrudno. Wówczas polisa OC to podstawa, pokryje ona szkody, które kierowca spowodował nieświadomie. Jednakże co z stratami, które w takim wypadku poniesie nasz samochód?

Które ubezpieczenie pokryje też koszty ewentualnej hospitalizacji i powrotu kierowcy do zdrowia? Ubezpieczenie OC chroni nas tylko od następstw szkód, które my wyrządzimy innym użytkownikom drogi. Oczywiście, działa to i w drugą stronę, a więc jeśli są trudne zimowe warunki drogowe i dochodzi do wypadku z winy tego drugiego kierowcy, to Ty uzyskasz odszkodowanie z jego polisy OC, jeśli oczywiście takową posiada. Co jednak, gdy to Ty byłeś sprawcą wypadku?

Wówczas Twoje straty pokryje ubezpieczenie Autocaso. Jest to takie ubezpieczenie auta, które chroni nas przed finansowymi skutkami jego uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży. AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, nieobowiązkowym, a jego zakres określają Ogólne Warunku Ubezpieczenia. Przeczytaj je dokładnie, ponieważ zawierają również przypadki, w których ubezpieczyciel wyłączy swoją odpowiedzialność. Zniszczenia samego pojazdu w okresie zimowym to nie wszystko. Uszczerbku na zdrowiu mogą przecież również doznać kierowca bądź pasażerowie samochodu. I nie musi tu wcale dojść do wypadku – przy ośnieżonych, śliskich chodnikach o stłuczenia czy złamania przy wsiadania i wysiadaniu z auta nietrudno.

W takiej sytuacji przyda nam się, również dobrowolne, ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków. W zależności od jego zakresu, chroni ono kierowcę bądź kierowcę z pasażerami. W razie wypadku odszkodowanie dostanie i kierowca i pasażerowie wówczas w nim przebywający. Zarówno ubezpieczenie AC i NNW możesz wykupić w korzystnym pakiecie z polisą OC.