Ranking OC – najkrótsza droga do taniego ubezpieczenia?

19 listopada
19:41 2018

Wiele firm na rynku ubezpieczeniowym publikuje okresowe rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych. Są one oparte najczęściej na wynikach z porównywarek internetowych i pozwalają zorientować się w wyborach innych kierowców i kosztach, jakie ponieśli. Taki ranking OC to duże ułatwienie. Zwłaszcza, gdy przed Tobą zakup pierwszego ubezpieczenia na samochód.

Ranking OC to, obok porównywarki internetowej, jeden z kroków do zakupu ubezpieczenia samochodowego, które będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom i możliwościom finansowym. Właśnie od zapoznania się z wykazem najchętniej wybieranych polis powinieneś rozpocząć poszukiwania swojego OC. Poznaj zalety korzystania z takiego rankingu i wybierz ubezpieczenie, z którego będziesz zadowolony.

Znajdziesz najtańsze oferty na rynku

Ze względu na to, że zakres ubezpieczenia OC jest ustalany odgórnie i w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym przedstawia się podobnie, podczas wyboru na pewno będziesz kierował się ceną. Wybór najtańszej polisy jest motywowany przede wszystkim tym, że odszkodowanie z ubezpieczenia OC zostanie wypłacone osobie poszkodowanej, a nie Tobie. Dlatego też w przypadku OC koszty są kluczowym parametrem, jakim będziesz się kierował.

W rankingu OC znajdziesz nie tylko informacje o przybliżonych cenach polisy komunikacyjnej lub o jej dolnych progach, ale także o obowiązujących zniżkach i promocjach. Jeśli zatem poświęcisz chwilę czasu na zapoznanie się z rankingiem, jak na dłoni otrzymasz informacje o firmach ubezpieczeniowych, w których będziesz mógł ubezpieczyć swój samochód w przystępnej cenie.

Pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych na wyciągnięcie ręki

Twórcy rankingów ubezpieczeń komunikacyjnych nie ograniczają się do porównywania jedynie polis OC. Już od jakiegoś czasu obowiązuje podział w zestawieniach na:
ubezpieczenia OC bez ochrony dodatkowej,

  • OC + NNW,
  • OC + AC,
  • OC + AC + NNW.

Poza listą najbardziej atrakcyjnych cenowo polis OC otrzymasz również szczegółowe dane dotyczące dostępnych na rynku pakietów.

W tym przypadku do głosu, oczywiście poza wysokością składki, dochodzi także zakres takiego ubezpieczenia. OC może występować bowiem z AC mini, czyli okrojoną wersją ubezpieczenia autocasco. Ubezpieczyciele oferują także pakiet z podstawowym i rozszerzonym AC, a dla bardziej przezornych towarzystwa przygotowują też ofertę z ubezpieczeniem NNW w różnych wariantach. To przede wszystkim od zakresu ochrony będzie zależała wysokość składki polisy.

Korzystając z rankingu OC, oszczędzasz czas

Korzystając z rankingów ubezpieczeń skracasz sobie drogę do zakupu polisy. Aby zapoznać się z wykazem najczęściej wybieranych i najkorzystniejszych ofert nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że wygospodarujesz chwilę czasu i będziesz miał dostęp do Internetu. Bogatszy o taką wiedzę dużo łatwiej i szybciej dokonasz też wyboru samej polisy. A to również możesz zrobić online.

Otrzymujesz wykaz najlepszych ubezpieczycieli

Jeśli jednak zdecydujesz się na osobistą wizytę w firmie ubezpieczeniowej, po skorzystaniu z rankingu będziesz wiedział, gdzie się kierować. W przystępnej formie otrzymasz bowiem wykaz ubezpieczycieli, z którymi warto porozmawiać o ubezpieczeniu Twojego pojazdu. Przecież zamiast szukać po omacku i tracić czas na przeglądanie ofert, które nie będą spełniały Twoich oczekiwań, lepiej od razu skierować się tam, gdzie otrzymasz zakres ochrony, której potrzebujesz.