Autocasco i jego wyłączenia

11 marca
23:06 2013

Ubezpieczenie AC jest chyba najbardziej pożądanym przez kierowców ubezpieczeniem komunikacyjnym. Gwarantuje bowiem zabezpieczenie finansowe na wypadek wielu różnych sytuacji, których prawdopodobieństwo zdarzenia się jest bardzo wysokie i które zawsze kierowca musi wziąć pod uwagę.

Do takich sytuacji, na wypadek których kierowca lubi być ubezpieczony należą przede wszystkim kradzież czy uszkodzenie samochodu – stąd też Autocasco opłaca się wykupić zwłaszcza w przypadku nowego auta, ale również wtedy, gdy do kolizji dochodzi właśnie z winy kierowcy.

Zakres ubezpieczenia AC można dostosować “pod siebie”, czyli dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. Oczywiście im szerszy zakres AC, im bardziej rozbudowany wariant ubezpieczenia – tym wyższa cena polisy. Jeśli już zdecydujemy się jednak na określony typ AC, koniecznie przeczytajmy dokument “Ogólne Warunki Ubezpieczenia AC, który otrzymamy przy zawieraniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczyciele uwielbiają bowiem stosować wszelkiego rodzaju wyłączenia, które później dają im podstawę do tego, aby nie wypłacić odszkodowania bądź wypłacić jego część. A o tym warto, abyśmy wiedzieli przez wypadkiem czy stłuczką, aby uniknąć potem rozczarowania. Wyłączenia te u każdego ubezpieczyciela trochę się różnią, jednak jest pewna grupa stałych wyłączeń, stosowanych przez każde towarzystwo, w których przypadku albo nie wypłaci ono pełnego odszkodowania albo je obniży.

Szukasz ubezpieczenia AC? Tu porównasz najszybciej!

Na pewno nie otrzymasz odszkodowania na skutek szkody, która powstała w wyniku tzw. rażącego niedbalstwa. Jest to sformułowanie chętnie stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Kiedy dochodzi do tego rażącego niedbalstwa? A ono na przykład, gdy kierowca zostawi samochód otwarty czy zostawi w nim kluczyki albo nawet jeśli jeździ na zużytych, łysych oponach.

Musimy wiedzieć też, że żadne towarzystwo nie wypłaci nam odszkodowania, jeśli kierowca prowadził pod wpływem alkoholu czy narkotyków.