Jak wybrać oc?

03 grudnia
02:34 2012

Zakres polisy OC jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Dlatego wybierając to ubezpieczenie powinniśmy przede wszystkim kierować się ceną. Jak najszybciej porównać jak największą liczbę polis oc?

Jak wybrać ubezpieczyciela?

Tak jak samo ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, tak sam wybór ubezpieczyciela należy do ubezpieczającego samochód. W Polsce rynek ubezpieczeniowy jest bardzo rozwinięty i działa na nim bardzo dużo firm, zarówno polskich, jak i oddziałów międzynarodowych. Zatem jest w czym wybierać. Ponadto rozpiętość wśród cen polisy OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych jest bardzo dużo, warto więc porównać i ocenić jak najwięcej ofert. Trudno jednak nie zgubić się w ich gąszczu.

W porównaniu ubezpieczeń samochodowych pomocne okazują się specjalne porównywarki czy kalkulatory oc dostępne w internecie. Obliczają one składkę OC, porównują nawet kilkadziesiąt wiodących na rynku ubezpieczeń oraz pokazują wyniki z najtańszymi propozycjami ubezpieczeń. Co więcej – obecnie możesz również kupić oc przez internet. Jeśli jednak ta opcja Ci z jakiś względów nie pasuje, możesz również zamówić kontakt z doradcą, który zrobi dla Ciebie porównanie ofert na rynku i zaproponuje najniższą składkę oc. Po podaniu odpowiednich danych możesz wykupić ubezpieczenie przez telefon. Trzecia opcja zakupu oc to oczywiście wizyta w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli już się na jakiś konkretne zdecydowałeś.

Od czego zależy wysokość składki OC?

Rozbieżność w cenach OC samochodu jest bardzo duża i zależy od wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim od pojemności skokowej silnika samochodu, miejsca jego rejestracji, dotychczasowej historii i przebiegu auta, wieku, płci, a nawet doświadczenia kierowcy. No i oczywiście zniżki bądź zwyżki, które naliczane są przez cały okres kontynuowania ubezpieczeń samochodowych. To one w istotny sposób wpływają na wysokość składki oc samochodu.